تبلیغات
<05349484836587746692.jpg20vista.gif" border="0"> "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> mvp - گسترش جنگ به نابودی اسرائیل منجر می‌شود
سه شنبه 2 شهریور 1389

گسترش جنگ به نابودی اسرائیل منجر می‌شود

   نوشته شده توسط: ناشناس ناشناس    نوع مطلب :تهاجم فرهنگی ،

(1)

خبرگزاری فارس: گروهی از مقامات سابق اطلاعاتی آمریكا در نامه‌ای سرگشاده خطاب به باراك اوباما با اشاره به تهدیدات رژیم‌صهیونیستی علیه ایران و حمایت آمریكا از این موضوع نوشتند: گسترش جنگ نهایتاً می‌تواند به نابودی اسرائیل منجر شود.


به گزارش فارس، پایگاه اینترنتی "ولترنت " در گزارشی اقدام به انتشار نامه سرگشاده گروهی از مقامات سابق اطلاعاتی ایالات متحده كه خطاب به اوباما نوشته‌اند، كرده است.
ولترنت در مقدمه این نامه نوشت: از زمان مخالفت ژنرال‌ها در سال 2006 و كمیسیون "بیكر- همیلتون " (Baker-Hamilton) و كنار گذارده شدن "دونالد رامسفلد "، حمله به ایران از برنامه واشنگتن حذف شد. با این وجود جنگ‌طلبان هیچ‌گاه بی‌كار ننشستند. آن‌ها با اتكاء به رژیم صهیونیستی به آماده‌سازی خود در سایه ادامه دادند. گروهی از مقامات اطلاعاتی سابق در مورد ضعف كنونی دولت "اوباما " و آمادگی جنگ‌طلبان برای سوءاستفاده از كوچك‌ترین رخدادی جهت درگیر كردن ایالات متحده در جنگی تازه در مقیاسی وسیع نگرانند. اگر چه مخاطب نامه سرگشاده این ماموران سابق اطلاعاتی، باراك اوباما است، ولی در عین حال هدف آنها آگاه ساختن اذهان عمومی در مورد خطرات موقعیت كنونی نیز بوده است.

• نامه‌ای به رئیس جمهور از طرف ماموران كهنه‌كار اطلاعاتی میانه رو

مأموران اطلاعاتی سابق، خطاب به اوباما می‌نویسند: ما این نامه را جهت آگاه‌ساختن جنابعالی در مورد حمله احتمالی اسرائیل علیه ایران در ماه جاری و اینكه ممكن است این قضیه به جنگی گسترده‌تر منجر شود، تنظیم كرده‌ایم.
رهبران اسرائیل ممكن است به این نتیجه برسند زمانی كه تهاجم آغاز شود. از لحاظ سیاسی برای شما چیزی غیر از حمایت همه جانبه از اسرائیل در میان نباشد و این‌كه جنگ چگونه آغاز گردیده، دیگر مهم نخواهد بود و نیروها و تسلیحات ایالات متحده آزادانه برای كمك به اسرائیل سرازیر خواهند شد. اما گسترش جنگ نهایتاً می‌تواند به نابودی رژیم اسرائیل منجر شود.
ما معتقدیم كه اظهار‌نظرهایی كه توسط مقامات ارشد آمریكایی از جمله جنابعالی ابراز می‌گردد، حاكی از اطمینانی نابجا به نخست وزیر رژیم اسرائیل، "بنیامین نتانیاهو " است.
آن‌ها در ادامه به ذكر چند نمونه از این اطمینان نابجا بسنده ‌می‌كنند: در واقع این عبارت به تنهایی می‌تواند روشن كننده باشد وقتی كه "لئون پانتا "، رئیس سیا با بی‌قیدی اظهار می‌كند كه واشنگتن تصمیم‌گیری در مورد زمان حمله به ایران و میزان تلاش‌های دیپلماتیك را به اسرائیلی‌ها سپرده است.
در 27 ژوئن پانتا با بی‌اعتنایی به خبرنگار شبكه ABC "جیك تاپر " (Jake Tapper) گفت: من فكر می‌كنم آنها می‌خواهند امكان تغییر رفتار ایران از طریق دیپلماتیك را به ما بدهند همان‌طور كه از لحاظ نظامی نیز به آن اندیشیده شده است.
این نامه این انتقاد را به خود اوباما هم وارد دانسته و می‌نویسد: به طور مشابه، لحنی كه جنابعالی و نتانیاهو در 7 جولای در مصاحبه با تلویزیون اسرائیل داشتید به‌وضوح دور از لحن شما در دوره‌ای است كه روابط دو طرف دست‌خوش تشنج گردیده بود.
جنابعالی گفتید "هیچ كدام از ما نمی‌خواهد دیگری را در مقابل عمل انجام گرفته قرار دهد و این راه‌كاری‌ است كه من فكر می‌كنم نتانیاهو نیز به آن متعهد است. " شما ممكن است از معاون خود یعنی "جوزف بایدن " بخواهید كه از نوع تعجبی كه وی با آن در اسرائیل روبرو شد شما را آگاه سازد. در موقعیت عمل انجام گرفته قرار دادن یكی از شیوه‌های رایجی است كه اسرائیل مدت‌ها به آن عمل كرده است. در خلال بحران خاورمیانه در بهار سال 1967، برخی از ما شاهد سیل عظیم فریب‌كاری اسرائیل و شوك ناشی از آن بودیم. همان‌طور كه اسلاف نتانیاهو ظاهراً از حمله قریب‌الوقوع اعراب به عنوان توجیهی برای آغاز جنگ جهت غصب سرزمین‌های اعراب استفاده كردند.

• مدت‌ها است فهمیده‌ایم اسرائیل در مورد تهدیدات علیه خود غلو می‌كند

نویسندگان نامه سپس به سابقه تاریخی رژیم صهیونیستی در سوءاستفاده از تهدیدات علیه خود اشاره كرده و می‌نویسند: مدتی طولانی است كه ما به این نتیجه رسیده‌ایم كه اسرائیل در مورد تهدیدی كه از طرف اعراب ناشی می‌شد، غلو كرده است. قبل از سال 1982 زمانی كه نخست‌وزیر رژیم سابق اسرائیل "مناخیم بگین " Menachem Begin)) به طور رسمی اعتراف كرد:
"در ژوئن 1967 گزینه‌های مختلفی پیش روی ما بود. تمركز ارتش مصر در مواضع صحرای سینا، بدین معنی نبود كه "ناصر " رئیس جمهور وقت مصر، واقعاً قصد تهاجم به ما را دارد. ما باید با خود صادق باشیم، ما تصمیم گرفته بودیم به كشور وی حمله كنیم. "
در واقع اسرائیل از لحاظ نظامی آماده بود و حتی تحریكاتی علیه همسایگان خود جهت برانگیختن عكس‌العمل آن‌ها انجام می‌داد تا بتواند از آن به عنوان توجیهی برای گسترش مرزهای خود استفاده كند.
با ارائه این سابقه، هر فردی ممكن است به‌طور كامل در مورد هرگونه اطمینان و تعهد خصوصی نتانیاهو به جنابعالی در مورد عدم شروع تهاجم به ایران و عدم قرار دادن ایالات متحده در شرایط عمل انجام شده، تردید كند.

• نتانیاهو دغل‌بازی است كه فكر می‌كند آمریكا در جیب او قرار دارد

در ادامه این نامه آمده است: نتانیاهو عقیده دارد كه برگ‌های برنده زیادی دارد. عمدتاً به خاطر حمایت قوی كه وی از جانب كنگره و رسانه‌های نیرومند حامی اسرائیل از آن برخوردار است؛ وی اكراه جنابعالی را حتی در مسائل دوجانبه‌ بحث‌برانگیز در خلال دیدار اخیرش به‌عنوان تاییدی در برخورداری از یك سری امتیازات خاص تلقی می‌كند.
در خلال انتخابات در ایالات متحده (شامل انتخابات میان دوره‌ای) رهبران اسرائیل به‌خصوص از قدرتی كه آن‌ها و لابی حزب "لیكود " (Likud) در عرصه سیاست آمریكا از آن برخوردار بودند، مطمئن بودند.
مأموران سابق اطلاعاتی در ادامه با بیان اینكه نخست وزیر فعلی به‌خوبی از مناخیم بگین و "آریل شارون " درس آموخته اظهار می‌كنند: "شخصیت سیاسی نتانیاهو در یك نوار ویدیوئی كه 9 سال پیش ضبط شده بود و از تلویزیون اسرائیل پخش شد، مشخص گردید. در این فیلم وی داستان فریب پرزیدنت "كلینتون " را در خصوص اجرای پیمان "اسلو " (در حالی‌كه عملاً به نابودی آن پرداخته بود) با آب و تاب تعریف و بدان مباهات می‌كند. "
این نوار موضعی اهانت‌آمیز و در عین حال حیرت‌آور را نشان می‌داد كه در آن آمریكا به چه آسانی تحت تاثیر اسرائیل قرار می‌گیرد. نتانیاهو در این نوار گفته بود:
"آمریكا چیزی است كه به‌راحتی می‌توان آن را حركت داد، حركتی در مسیر دلخواه... آنها به‌هیچ عنوان مزاحم راه ما نیستند... 80 درصد آمریكایی‌ها از ما حمایت می‌كنند، این مضحك است. "
"گیدون لوی "، روزنامه‌نویس اسرائیلی نوشت كه این ویدئو نشان می‌دهد نتانیاهو دغل‌بازی است كه فكر می‌كند واشنگتن در جیب او قرار دارد و می‌تواند به‌راحتی آن را فریب دهد. البته عقیده وی پس از سال‌ها هنوز تغییری نكرده است.

• آریل شارون جرج بوش را مسحور می‌كرد

آن‌ها در نامه خود به اوباما می‌نویسند: همان‌طور كه در بالا اشاره گردید نتانیاهو الگوهای بازیگری آموزنده‌ای داشته است. هیچ كس جز ژنرال "برنت اسكوكرافت " (Brent Scowcroft) نبود كه به "فایننشال تایمز " گفت نخست‌وزیر پیشین اسرائیل آریل شارون "جورج دبلیو بوش " را مسحور كرده بود به‌طوری كه وی را با انگشت كوچك خود می‌رقصاند.
(اسكوكرافت بی‌درنگ از تمام مسئولیت‌ها به‌عنوان رئیس هیئت اطلاعاتی مشورتی امور خارجه دفتر رئیس جمهور كنار گذاشته شد و به او گفتند كه دیگر هیچ‌وقت در كاخ سفید آفتابی نگردد.)
اگر شواهد بیشتری در مورد حمایت سیاسی آمریكا از نتانیاهو مورد نیاز باشد به زمانی كه سناتور "مك كین "، "لیبرمن " و "گراهام " در خلال هفته دوم جولای از اسرائیل دیدار كردند، رجوع می‌كنیم.
تهیه‌كنندگان نامه به نقل از لیبرمن می‌نویسند: "حمایت گسترده‌ای در كنگره برای استفاده از همه ابزار جهت جلوگیری از تبدیل ایران به یك قدرت هسته‌ای از جمله اقدامات نظامی - اگر مجبور باشند - وجود دارد. " گراهام نیز به طور مشابهی تصریح كرد: كنگره از اسرائیل حمایت می‌كند.
به‌تازگی 47 نماینده جمهوری‌خواه لایحه‌ای ارائه دادند كه از حق اسرائیل برای استفاده از همه ابزارهای مورد نیاز شامل استفاده از قوای نظامی جهت مقابله و نابودی تهدیدات خود از برنامه هسته‌ای ایران، حمایت می‌كند.
قدرت لابیِ حزب لیكود به‌ویژه در انتخابات، تلاش‌های نتانیاهو را برای راضی كردن معدود همكاران خود در مورد اینكه اكنون بهترین زمان برای تغییر حكومت در تهران است، به نتیجه رسانده است و ما امیدواریم مشاوران جنابعالی به شما گفته باشند "تغییر رژیم " و نه تسلیحات اتمی هدف دائمی اسرائیل بوده است.
این نامه در پایان قسمت اول خاطرنشان می‌سازد: اگر كه ترس دروغین اسرائیل مبنی بر اینكه وجود یك یا دو بمب اتمی در زرادخانه تسلیحاتی ایران روند بازی را دست‌خوش تغییرخواهد كرد، ممكن است دیگران انتظار داشته باشند كه رهبران اسرائیل از امكان خارج كردن نیمی از اورانیوم ایران كه به مقدار كمی غنی شده از خوشحالی بالا و پایین بپرند


كد آهنگ