تبلیغات
<05349484836587746692.jpg20vista.gif" border="0"> "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> mvp - پاتک نافرجام اوباما به تک احمدی‌نژاد
چهارشنبه 7 مهر 1389

پاتک نافرجام اوباما به تک احمدی‌نژاد

   نوشته شده توسط: ناشناس ناشناس    نوع مطلب :تهاجم فرهنگی ،

در حالی که بسیاری از روزنامه‌های اصلاح طلب به سادگی از کنار گفت‌وگوی رئیس جمهور آمریکا با بی بی سی فارسی گذشته‌اند، روزنامه‌های اصولگرا به انعکاس این مطلب پرداخته‌اند البته هر کدام از دریچه خود. ما امروز یک شنبه به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم.

جوان> پاتک نافرجام اوباما به تک احمدی‌نژاد
روزنامه حامی دولت جوان درباره گفت‌وگوی اوباما با شبکه خبری بی بی سی فارسی می‌نویسد که انتظار این بوده که اوباما سخنان جذاب‌تری برای ایرانیان بزند ولی بینندگان فهمیدند که او می‌خواست مقابل احمدی‌نژاد جبهه گیری کند. این روزنامه با اعلام اینکه بی بی سی فارسی اولین رسانه فارسی زبان است که رئیس جمهور آمریکا گفت‌وگو می‌کند می‌نویسد که این بهترین سکوی پرش برای این شبکه است تا از سندروم ریزش مخاطبان خود جلوگیری کند. این روزنامه حامی دولت ادامه می‌دهد اوباما از راه‌های مختلفی از قبیل فرستادن پیام تبریک نوروزی هر چه خواست تا جایی میان ایرانیان پیدا کند نتوانست، تا اینکه دست به دامان بی بی سی شد. جوان می‌نویسد اوباما و تیم رسانه‌اش نمی‌دانستند که بی بی سی در ایران مخاطب کمی دارد و عده اندک مخاطبان این شبکه هم هنگام پخش این گفت‌وگو به وقت تهران در خوابند. جوان در آخر می‌نویسد اوباما پشت دوربین بی بی سی نشست تا از سخنان احودی‌نژاد عقده گشایی کند. 

کیهان> اوباما برای نخستین بار به شكست در افغانستان اعتراف كرد 
کیهان از زاویه‌ای دیگر به گفت‌وگوی اوباما با بی بی سی فارسی پرداخته است. کیهان بدون کوچکترین توجهی به سخنان اوباما درباره ایران، تنها اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره افغانستان را انعکاس داد. این روزنامه اصولگرا این گفته اوباما را که "از وضعیت امنیتی افغانستان غفلت کرده بودیم" به شکست تعبیر کرد. این روزنامه در این باره نوشت باراك اوباما پس از 9 سال رسما به شكست آمریكا در افغانستان و قدرت گرفتن مجدد طالبان و تسلطش بر بخش وسیعی از این كشور اعتراف كرد. اوباما گفت: «صادقانه بگویم از وضع امنیتی این كشور (افغانستان) غفلت كرده بودیم و نیروهای طالبان توانسته بودند دوباره قدرت بگیرند و بر مناطق وسیعی از كشور تسلط یابند.» 

رسالت> مناظره روسای جمهور ایران و آمریكا!
رسالت نیز مانند کیهان به آن بخش از سخنان اوباما درباره تحریم و فعالیت هسته‌ای نپرداخته است و به گزارش واکنس رئیس جمهور آمریکا به احمدی‌نژاد اکتفا کرده است. رسالت از این مصاحبه‌ها و واکنش‌ها به مناظره میان دو رئیس جمهور تعبیر کرده است. اوباما در گفت‌وگو با بی بی سی سخنان احمدی‌نژاد درباره 11 سپتامبر را موهن نفرت انگیز و غیرقابل توجیه خواند. رسالت در ادامه گزارش خود به سخنان احمدی‌نژاد پس فرود در تهران اشاره می‌کند. رئیس جمهور ایران در پاسخ به این واکنش نسنجیده اوباما در آخرین روز از سفر به نیویورک به خبرنگاران پاسخ داد: واکنش اوباما ناشیانه است، جعبه سیاه 11 سپتامبر باید بازخوانی شود


برچسب ها: :روزنامه رسالت ، روزنامه كیهان ، جوان ،

كد آهنگ