تبلیغات
<05349484836587746692.jpg20vista.gif" border="0"> "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> mvp - فرمانده نزسا: اشرار را در هر نقطه‌ای كه باشند به هلاكت می‌رسانیمسردار محمد پاكپور  فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  با اشاره به آزادی گروگان‌های اخیر توسط یگانهای سپاه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تمام كسانیكه قصد اختلال در امنیت داخلی كشور را داشته و اقدام به اعمال تروریستی و گروگان گیری نمایند باید بدانند كه فرزندان انقلاب به هیچ وجه به آنان اجازه شرارت و گروگان‌گیری و خروج از مرزها را نداده و همچون صاعقه بر آنها فرود آمده و پاسخی قاطع و كوبنده به آنان خواهند داد.
سردار پاكپور با هشدار به حامیان تروریسم و كشورهای كه اشرار را پشتیبانی كرده و آموزش می‌دهند تصریح‌كرد: بهتر است این كشورها و سرویس‌های امنیتی‌شان به این نكته توجه كنند كه وجود این افراد نه تنها برایشان سودی ندارد بلكه در آینده برای آنها دردسرساز هم خواهد شد.
پاكپور در عین حال با درخواست از كشورهای همسایه برای همكاری در امنیت نگه داشتن مرزهای مشترك با جمهوری اسلامی افزود: توصیه ما به كشورهای دوست و همسایه این است كه برای جلوگیری از ناامنی اقدامات تروریستی و شرارت كه نتیجه‌ای جز لطمه به مردم هر دو طرف مرز ندارد همكاری و مشاركت موثری داشته باشند.
سردار پاكپور ادامه داد: در صورتی كه این اراده در آنها وجود نداشته باشد، پاسداران انقلاب با همان روحیه معنوی و رشادت‌هایی كه در زمان دفاع مقدس داشتند، پاسخ شرارت‌ها را قاطعانه داده و در پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی لحظه‌ای درنگ نخواهد كرد.
سردار پاكپور در ادامه با اشاره به حادثه گروگان‌گیری در حوالی شهرستان راسك استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: مقارن ساعت 22:30 روز چهارشنبه 25 شهریور ماه سال جاری تعدادی از اشرار در جاده راسك ( چا‌بهار به زاهدان) یك دستگاه اتوبوس مسافربری را متوقف كرده و مبادرت به گروگان‌گیری از سرنشینان آن و سرقت تلفن‌های همراه، اموال و پول مسافرین می‌نمایند كه در این بین 5 نفر سرباز و یك كارمند بانك شهرستان چابهار را به گروگان می‌گیرند.
سردار پاكپور افزود: از همان ساعات اولیه اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی توسط یگان‌های قرارگاه قدس سپاه و گشت‌هایی هوایی به وسیله بالگرد و سایر اقدامات لازم به سرعت انجام شد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: با توجه به زمان گروگان‌گیری كه در شب بوده و همچین وضعیت خاص جغرافیایی منطقه مورد نظر گروگان‌گیران موفق به دور شدن از محل و حركت به سمت مقصد نهایی كه منطقه مند و تربت در پاكستان شدند لیكن اجرای عملیات سریع و برق آسای قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه مانع از تحقق اهداف آنان شد.
سردار پاكپور با اشاره به مشاركت بسیجیان محلی و عشایر بومی منطقه جنوب استان در این عملیات گفت: بنابر آن چه بعداً توسط گروگان‌ها اعلام شد، اشرار روزها را با استفاده از پوش گیاهی اشجار و شیارهای منطقه مخفی شده و شب‌ها حركت می‌كردند. بنابراین برادران رزمنده سپاهی در كنار بسیجیان، عشایر و طوایف منطقه بلوچستان بار رصد محدوده مورد نظر كسب اطلاعات لازم مسیر اشرار را شناسایی و تمامی مبادی خروجی مرزی را بستند.
سردار پاكپور خروج از منطقه و حركت به سمت پاكستان را با توجه به بستن نقاط مرزی توسط سپاه و مردم محلی را برای اشرار غیر ممكن دانست و یادآور شد: اشرار، جمعه بعد از تاریكی هوا به منطقه مورتان (یكی از روستاهای مرزی منطقه) رسیده و با توجه به فاصله 15 كیلومتری این منطقه تا مرز پاكستان قصد رسیدن به مرز را داشتند كه مقارن ساعت 9 شب با اولین كمین رزمندگان بسیجی و افراد بومی منطقه مواجه شده و درگیری بین دو طرف آغاز شد.
سردار پاكپور ادامه داد: پس از نیم ساعت درگیری یكی از سربازان از دست گروگان‌گیران آزاده شد و یك نفر سرباز دیگر كه زخمی شده بود نیز در حین درگیری آزاد شده و عملیات تعقیب، گریز و درگیری با برتری نیروهای خودی ادامه پیدا كرد.
سردار پاكپور افزود: همزمان با طلوع صبح و با تعقیب و گریز و همچنین محاصره كامل منطقه طی درگیری شدیدی موفق به آزاد نمودن هر چهار گروگان باقیمانده شدیم و چهار شرور مسلح هم به هلاكت رسیدند.
سردار پاكپور با رد اخبار ضد و نقیضی كه در خصوص شهادت یكی از گروگان‌ها منتشر شده بود، گفت: در این عملیات چهار نفر از اشرار كه یكی از آنها "خدابخش شه‌بخش " از افراد شرور و با سابقه منطقه و از سركردگان اشرار و گروهك‌های تروریستی بود به هلاكت رسید و یك نفر از گروگان‌ها هم كه زخمی شده بود مداوا و آزاد شد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه سپس با اشاره به سوابق و جنایات خدابخش شه بخش سركرده اشرار و یكی از گروهك‌های تروریستی جنوبشرق كشور اظهار داشت: خدابخش شه بخش و گروه شرور و تروریست وی در سالهای اخیر طی چندین اقدام جنایتكارانه تعداد قابل توجهی از هموطنان عزیز و مردم نجیب و غیرتمند سیستان و بلوچستان را به شهادت رسانده بود.
سردار پاكپور افزود: وی در سال 85 در محور دارزین در جاده بم با ایجاده راه‌بندان 12 نفر از مردم و سپس در سال 87 اقدامات تروریستی دیگر در محور پیر‌سوران با اجرای كمین و راه‌بندان تعداد 11 تن از پاسداران انقلاب اسلامی را به شهادت رسانده ‌است.
فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه با اشاره به همكاری‌های خدابخش شه بخش با عبدالمالك ریگی معدوم و گروهك تروریستی وی خاطر نشان كرد: این شرور جنایتكار در اسفند ماه سال 87 در منطقه لار در شمال زاهدان قصد داشت بهمراه عبدالمالك ریگی و دیگر اشرار با اجرای راه‌بندان عملیات تروریستی دیگری را انجام دهد كه با حضور قاطع و بموقع نیروهای سپاه و رزمندگان بسیجی به اهداف خود نرسیدند.
پاكپور انتقال محموله‌های انفجاری در پوشش مواد مخدر برای اجرای اقدامات خرابكارانه تروریستی را از جمله اقدامات این شرور معرفی و تصریح كرد: شه بخش در یكی از این عملیات‌ها در شمال شهرستان خاش در كمین نیروهای خودی گرفتار شده بود كه با بر جای گذاردن صدها كیلو مواد منفجره، سلاح و تجهیزات بهمراه دیگر اشرار متواری شده است.
فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان با تقدیر از رشادت رزمندگان قرارگاه قدس و بسیجیان منطقه و همكاری طوایف و مردم بومی منطقه در تامین امنیت استان گفت: پاسداران انقلاب و فرزندان غیور این ملت همواره در دفاع از كیان نظام، هوشیار و با بصیرت بوده و با تبعیت از تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری در هر زمان و مكان و مقطعی آماده دفاع از انقلاب، آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.


    كد آهنگ